• Nasze przedszkole

"... jedno takie jest przedszkole w Siemiatyczach,
        w którym fajnie i wesoło jest nadzwyczaj!
        Tu każde dziecko śmieje się do dziecka,
        a przedszkole to, nazywa się Trójeczka!"

Przedszkole Nr 3 w Siemiatyczach jest uznaną, sprawdzoną i rzetelną placówką.

Założone zostało 18 grudnia 1975 r., a od 2018r. nosi nazwę „Wesoła Trójeczka”.

Funkcję dyrektora przedszkola przez 32 lata pełniła Pani mgr Barbara Terpiłowska.

Obecnie stanowisko kierownicze sprawuje mgr Elwira Barbara Borucka.

Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Miasto Siemiatycze,

a organem nadzorującym Podlaski Kurator Oświaty w Białymstoku

Nasze przedszkole tworzy doskonały zespół pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych,
        którzy dbają o wszechstronny rozwój dziecka poprzez stosowanie różnorodnych i nowoczesnych metod pracy,

organizację wielu zajęć dodatkowych oraz wydarzeń okazjonalnych.
        Tworzymy dzieciom warunki sprzyjające rozwijaniu ich zainteresowań i umiejętności,
        wyrównywania szans edukacyjnych. Wspomagamy rozwój społeczny i emocjonalny dzieci
        poprzez zaangażowanie w różnorodnych działaniach ekologicznych oraz skierowanych na pomoc potrzebującym.
        Dbamy o kształtowanie patriotycznych postaw i otwartość na drugiego człowieka.
        Młodszym dzieciom stwarzamy warunki do łatwiejszej i przyjemniejszej adaptacji w przedszkolu,
        a starszym przedszkolakom jak najlepsze przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole.
        Czuwamy nad bezpieczeństwem dzieci i ich beztroskim pobycie w przedszkolu.

W życiu przedszkola niezastąpioną rolę pełnią Rodzice, którzy są współautorami wielu wydarzeń
        i uroczystości. Dzięki Nim baza przedszkola jest różnorodna i na wysokim poziomie.
        Przedszkole promuje swoją działalność poprzez systematyczną współpracę
        ze środowiskiem lokalnym oraz instytucjami krajowymi.