• Wycieczkowy Dzień Ziemi

22.04.2024 16:28
      Z okazji Dnia Ziemi wybraliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa Sarnaki. Tam poznaliśmy różne gatunki drzew i krzewów, utrwaliliśmy nazwy zwierząt żyjących na naszych terenach oraz rozwiązaliśmy mnóstwo przyrodniczych zagadek. Przypomnieliśmy również jak dbać o przyrodę. Spędziliśmy też dużo czasu na świeżym powietrzu. To był naprawdę udany Dzień Ziemi! :)

• Przygotowanie do Wielkanocy w Muchomorkach

02.04.2024 21:55
      Wielkanoc w przedszkolu to wyjątkowy czas. Dzieci uwielbiają przygotowanie do Świąt. Dlatego w grupie Muchomorków już od kilku dni panowała świąteczna atmosfera. Z okazji świąt  przedszkolaki zasiały w sali tradycyjny owies wielkanocny. Z wyhodowanego owsa powstały ciekawe stroiki wielkanocne, które dzieci zabrały do domu w prezencie świątecznym dla rodziców. Muchomorki malowały także jajka, tworząc przepiękne kolorowe pisanki, które ozdabiały stroik wielkanocny. Tworzyły też wiele przepięknych prac plastycznych np. wyklejały włóczką wielkanocnego zająca, malowały farbami wielkanocne obrazki. Ten wielkanocny czas upłynął nam pod znakiem zabawy oraz uśmiechu.
    • Dziel się uśmiechem

24.03.2024 13:19
      W roku szkolnym 2023/2024 grupa Muchomorków uczestniczy w programie edukacyjnym "Dziel się uśmiechem" - Mój Orbit. W ramach programu uczymy się jak dbać o zęby, aby były zdrowe i mocne. Zwracamy uwagę na codzienną higienę jamy ustnej oraz dowiadujemy się jakie produkty spożywcze korzystnie wpływają na nasze uzębienie.

• Zabawy Muchomorków w Miejskim Placu Zabaw nad Siemiatyckim Zalewem

11.03.2024 22:25
      Plac zabaw to przestrzeń, która zapewnia dziecku doskonałą zabawę, a jednocześnie wpływa na rozwój fizyczny, intelektualny i poznawczy. Tak więc dzieci z grupy Muchomorki wybrały się nad Siemiatycki Zalew i mile , aktywnie spędzały czas w Miejskim Placu Zabaw.
    • Muchomorki na nowoczesnym spektaklu podróżującym ,,Iskry Niepodległości”

11.03.2024 22:21
      Muchomorki obejrzały Mobilne widowisko edukacyjne Biura ,,Niepodległa”-Iskry Niepodległej, prezentującej Polki i Polaków, którzy zmienili świat. Popularyzujące sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców, społeczników. W tym widowisku zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne by stworzyć dla odbiorcy niezapomniane doświadczenia działające na zmysły. Dzieci były tym mobilnym widowiskiem bardzo zainteresowane.