• Dzień Zebry w Muchomorkach

31.01.2024 21:04
      Zebra czarne paski ma ,po sawannie sobie gna. Dnia  31 stycznia w przedszkolu obchodziliśmy jej święto. W związku z tym dzieci poznały mnóstwo ciekawostek i informacji z prezentacji multimedialnej na temat tego wyjątkowego zwierzęcia.  Przy okazji przypomnieliśmy o tym, że zebrę możemy spotkać również na ulicy, gdzie ułatwia nam przejście na drugą stronę. Dzieci tworzyły również pracę plastyczną ,,Zebra”. Przyklejały czarne paski na zebrę i dorysowywały  kredkami roślinność. Prace wyszły przepięknie.  Podczas zabawy ruchowej dzieci tańczyły przy muzyce ,,Pani zebra”. Na koniec dnia kuchnia przedszkolna upiekła nam ciasto ,,Zebra”. Było przepyszne.  Cały dzień był bardzo udany bo ,,zebrowy”.
    • Zima w Muchomorkach

03.01.2024 17:45
      Zima, zima, zima, pada, pada śnieg...a my korzystamy ze śnieżnej pogody. Po wyczerpujących zabawach na śniegu czas na odpoczynek przy palecie i pędzlu.

• Wigilia w Muchomorkach

27.12.2023 21:16
      Spotkanie Wigilijne w Muchomorkach
      Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym roku nie ma tak kameralnego, serdecznego dnia, jakim jest Wigilia. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole. Dla dzieci Wigilia to najpiękniejszy, najradośniejszy wieczór w roku. Jest choinka, są prezenty, płoną świeczki, łamiemy się opłatkiem, prosforą, składamy sobie życzenia, a po tradycyjnych smakołykach śpiewamy kolędy i przychodzi Mikołaj z prezentami. Tak było też i w naszej grupie Biedroneczek, bo nasza grupa przedszkolna to też rodzina w której czujemy się dobrze i bezpiecznie, otoczeni bliskimi osobami. Najpierw przed Wigilią ubieraliśmy choinkę i dekorowaliśmy tradycyjnie pierniczki, a w następnym dniu usiedliśmy tradycyjnie do Wigilii.

• Zimowe upominki :)

20.12.2023 07:20
      Grudzień to czas na wręczania bliskim upominków. Z tej okazji, własnoręcznie przygotowaliśmy świeczniki, które umilą zimowe wieczory. Tworzenie i ozdabianie upominków sprawiło nam wiele frajdy.

30.11.2023 22:57
      ,,Czary mary niech się spełnią Andrzejkowe Czary’
      ,,Andrzejki są wspaniała okazją do dobrej zabawy a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. Dnia 30 listopada grupa ,,Muchomorki” świętowała Andrzejki. Dzieci kultywując tradycję związana z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość. Pierwsza podstawową wróżbą było lanie wosku przez klucz z której to dzieci próbowały z woskowych rzeźb wyczytać przyszłość. Następnie były czarodziejskie zagadki, wróżenie za pomocą butów, wróżba -numer życia, wróżba -z sercem, wróżba -kim będę ?.To wyjątkowe święto uświetniły przeboje muzyki dziecięcej. Podsumowując Andrzejki można uznać za bardzo udane. Wesoła zabawa w gronie kolegów i koleżanek sprawiła że w grupie zagościł radosny i wyjątkowy czarodziejski nastrój.