• "Przedszkolak mały, ale doskonały"

Projekt „Przedszkolak mały, ale doskonały” o  numerze umowy RPPD.03.01.01-20-0378/19-00 realizowany w ramach Osi priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Głównym celem projektu jest poszerzenie oferty edukacyjnej Przedszkola Nr 3 "Wesoła Trójeczka" w Siemiatyczach oraz podniesienie jakości oferty wraz z wyposażeniem pomieszczeń placówki na rzecz 100 dzieci (50 dziewczynek i 50 chłopców) oraz 12 nauczycieli (12 K).

Główne zadania projektu:

1) Realizacja zajęć kształtujących i rozwijających u dzieci kompetencje kluczowe oraz właściwe postawy i umiejętności uniwersalne:

-Zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z języka angielskiego,

-Kółko matematyczno- szachowe,

-Laboratorium małego przyrodnika- warsztaty rozwijające kompetencje naukowo- przyrodnicze,

-Koło informatyczne z elementami robotyki,

-Warsztaty kreatywne z elementami przedsiębiorczości,

-Warsztaty z zakresu pracy zespołowej,

-Zajęcia rozwijające kreatywność i umiejętność uczenia się.

2) Zakup wyposażenia zaplecza dydaktycznego i sprzętowego umożliwiający prowadzenie zajęć kształtujących umiejętności kluczowe i uniwersalne

3) Realizacja zajęć rozwijających umiejętności nauczycieli w zakresie metod kształtujących u dzieci kompetencje kluczowe i uniwersalne

4) Warsztaty i zajęcia w formie wyjazdów edukacyjnych rozwijających kompetencje kluczowe oraz umiejętności uniwersalne.

Rezultaty projektu:

Poszerzenie oferty edukacyjnej Przedszkola Nr 3 w Siemiatyczach „Wesoła Trójeczka” oraz podniesienie jakości oferty wraz z wyposażeniem pomieszczeń placówki. Projekt zniweluje problemy uatrakcyjni ofertę placówki, umożliwi nauczycielom kształtowanie i rozwijanie u dzieci kompetencji kluczowych z jęz. angielskiego, matematyki, naukowo-techn. i informatyki oraz umiejętności uniwersalnych.

Okres realizacji projektu: 01.10.2020 - 30.09.2022 roku

Wartość projektu:  309 135,25 zł.